O mnie

Moją maksymą są słowa Howarda Gardnera: „Każde dziecko jest zdolne, a rolą dorosłych jest te zdolności odkryć, wspierać i rozwijać”.

Muzyka rozwija w sposób szczególny. Jest językiem uniwersalnym, znanym każdemu — bez względu na wiek, płeć czy narodowość. Towarzyszy nam już od najmłodszych lat, ma moc wpływania na nasz rozwój, potrafi kształtować. Jako matka wiem, że każdy rodzic chce jak najlepiej wychować swoje dziecko. Wierzę, że jedną z dróg przekazywania szlachetnych wartości jest edukacja muzyczna. Właśnie dlatego zdecydowałam się stworzyć miejsce, w którym dzielę się swoją wiedzą w tej dziedzinie. Miejsce otwarte na dialog i wymianę poglądów.

Nazywam się Elżbieta Kolny i prywatnie jestem mamą Ani, która w wieku 3 lat rozpoczęła naukę gry na skrzypcach japońską Metodą Suzuki. Wówczas zafascynowałam się nie tylko metodą samą w sobie, ale i całą jej filozofią oraz stylem życia, który z niej wynika.

Dostrzegając wszystkie te zalety, pogłębiałam swoją wiedzę i łączyłam ją z innymi technikami oraz filozofiami. W oparciu o Metodę Suzuki wypracowałam różne narzędzia i ćwiczenia, które wykorzystuję pracując twórczo z Anią.

Na niniejszej stronie dzielę się swoim doświadczeniem, wiedzą i pomysłami. To wypadkowa wielu miesięcy zgłębiania tajników różnych metod, godzin spędzonych na lekturze oraz wreszcie – codziennej praktyki.

Liczę, że rodzice odnajdą tu wiedzę i inspiracje dla siebie, a dzieci będą chętnie korzystały z materiałów, które przygotowałam.

Zapraszam do lektury,
Elżbieta Kolny